Click aici pentru a vizualiza clasamentele plantărilor din Secţiunea A!

Click aici pentru a vizualiza clasamentele plantărilor din Secţiunea B!

 

Unde/ Când/ Cum Plantăm ?

  1. 2011: Octombrie - Noiembrie
    2012: Martie - Aprilie
    [detalii]

Ştiaţi că...?

  1. Un smochin sălbatic din Echo Caves, Africa de Sud are rădăcini ce ajung la 122 m,...
    Citeşte mai mult...
  2. Cel mai bătrân arbore recunoscut este denumit Eternal God - "Zeul Etern" - şi se...
    Citeşte mai mult...
  3. Spre sfârşitul secolului al XVIII-lea un castan european, cunoscut ca şi Copacul celor...
    Citeşte mai mult...
  4. Cel mai masiv copac din lume a fost, până în 1905, Lindsey Creek, fiind doborât în acel...
    Citeşte mai mult...
 
logare / login
Adresa de email:
Parola:

OK

Cont nou  |  Ai uitat parola?
right line element
green arrow

SECŢIUNEA A:

Instituţiile, companiile, organizaţiile care plantează prin voluntariat conţinând:

  1. Subsecţiunea copaci;
  2. Subsecţiunea plante.

Achiziţionează puieţi/ plante din fonduri proprii, asigură transportul voluntarilor şi uneltele necesare plantărilor. Imediat după ce ai finalizat activităţile de plantare de copaci/ plante prin munca de voluntariat, în zona avizată de primăria locală, intră pe site şi completează corect şi complet rezultatele campaniei tale.
Acestea vor fi listate automat pe site!

paragraf bottom shadow
 

CLASAMENT 2010-2011

 

CLASAMENT 2009-2010

Nr Companie Oraş Numărul de
voluntari
participanţi
Numărul de
arbori
1 ASOCIAŢIA HEIDENROSLEIN BAIA MARE 4400 98950
2 ASOCIAŢIA MaiMultVerde BUCUREŞTI 1920 93537
3 TERRA ECOLOGICA BUCUREŞTI 1000 57300
4 ViitorPlus - Asociaţia pentru Dezvoltare Durabilă Bucureşti 980 51250
5 GRUPUL ŞCOLAR "SIMION MEHEDINŢI" COMUNA VIDRA, VRANCEA 756 44350
6 ADMINISTRAŢIA DOMENIULUI PUBLIC SI PRIVAT PLOIEŞTI PLOIEŞTI 950 37500
7 COLEGIUL SILVIC "BUCOVINA" CMPULUNG MOLDOVENESC 520 29200
8 CONSILIUL JUDEŢEAN GIURGIU Giurgiu 600 27900
9 DIRECŢIA SILVICĂ SUCEAVA SUCEAVA 1209 23450
10 PRIMĂRIA MUNICIPIULUI VASLUI VASLUI 200 14000
11 CONSILIUL JUDEŢEAN VRANCEA FOCŞANI 500 10495
12 LAFARGE ROMANIA BUCURESTI 36 8910
13 COLEGIUL TEHNIC DE TRANSPORTURI AUTO DROBETA TURNU-SEVERIN 300 5700
14 GRUPUL ŞCOLAR TUDOR VLADIMIRESCU COM. SIMIAN, JUD. MEHEDINŢI 110 5100
15 GRUP ŞCOLAR AGRICOL TOPOLOG TOPOLOG 100 5000
16 COLEGIUL TEHNIC GR.COBALCESCU MOINESTI 220 4500
17 SMITHFIELD ROMNIA TIMIŞOARA 140 3700
18 LICEUL TEORETIC BRATCA COM. BRATCA, JUD. BIHOR 130 3000
19 SCOALA NR.197 BUCURESTI 100 3000
20 COLEGIUL NATIONAL ANASTASESCU ROSIORII DE VEDE 211 2100
21 CLUBUL COPIILOR SIGHIŞOARA SIGHIŞOARA 400 2000
22 ECO-ŞCOALA ,, ION CREANGĂ,, SUCEAVA 300 1500
23 LICEUL TEORETIC "AXENTE SEVER" MEDIAŞ 158 1350
24 SCOALA CU CLASELE I-VIII PRELIPCA SALCEA, JUD. SUCEAVA 105 1200
25 COMISARIATUL JUDEŢEAN COVASNA AL GĂRZII NAŢIONALE DE MEDIU SFNTUL GHEORGHE 9 1200
26 G.S.A. "IORDACHE ZOSSIMA" COM. ARMĂŞEŞTI 650 1100
27 GNM COMISARIATUL JUDEŢEAN CONSTANŢA CONSTANŢA 1500 1000
28 ŞCOALA CU CLS. I-VIII DAN BARBILIAN CONSTANŢA 1250 1000
29 GRUP SCOLAR TOMSA- VODA SOLCA SOLCA 200 1000
30 LICEUL TEORETIC "ION LUCA" Vatra Dornei 120 1000
31 ŞCOALA NICOLAE BĂLCESCU BAIA MARE 90 900
32 ŞCOALA CU CLASELE I-VIII ,,RADU CEL MARE" GĂEŞTI 934 885
33 FUNDAŢIA ACŢIUNEA ECOLOGICĂ ROMNĂ CRAIOVA 16 700
34 PRIMĂRIA MUNICIPIULUI ORADEA ORADEA 210 668
35 LICEUL TEORETIC SPIRU HARET TECUCI 190 460
36 Școala cu cl. I-VIII MILIȘĂUȚI MILISĂUŢI 138 400
37 PRIMĂRIA MUNICIPIULUI SFNTUL GHEORGHE SFNTUL GHEORGHE 112 364
38 PRIMĂRIA SECTOR 2 BUCUREŞTI 100 305
39 ASOCIAŢIA ECOLOGIE-SPORT-TURISM BUCUREŞTI 50 300
40 PRIMĂRIA VIDELE VIDELE 40 300
41 ŞCOALA N. TITULESCU PLOIEŞTI 23 300
42 COLEGIUL NAŢIONAL "IULIA HASDEU" LUGOJ 140 280
43 ECO - SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 4 "REGINA ELISABETA" RĂDĂUŢI 180 250
44 SCOALA NR. 3 DOICEŞTI DOICEŞTI 80 200
45 TSE Development Cluj Napoca 40 200
46 SCOALA CU CLASELE I-VIII SNTANDREI SNTANDREI 34 180
47 GRUPUL ŞCOLAR DE INDUSTRIE UŞOARĂ BOTOŞANI 95 175
48 ŞCOALA CU CLS. I-VIII NR. 3 "BOGDAN VODĂ" CAMPULUNG MOLDOVENESC 35 150
49 COLEGIUL NAŢIONAL "AL.I.CUZA" GALAŢI 17 120
50 ŞCOALA NR. 8 "ALEXANDRA NECHITA" VASLUI 160 105
51 AGENŢIA PENTRU PROTECŢIA MEDIULUI TELEORMAN ALEXANDRIA 150 100
52 GRĂDINIŢA CU PROGRAM PRELUNGIT NR.1 IAŞI 70 100
53 ŞCOALA CU CL.I-VIII NR.2 COMUNA SĂVINEŞETI 50 100
54 GRUP SCOLAR GEORGE BARITIU LIVADA LIVADA 117 80
55 LICEUL TEORETIC CALLATIS MANGALIA 50 65
56 ŞCOALA CU CLASELE I-VIII " DIMITRIE PĂCURARIU" SUCEAVA 36 60
57 CERCUL ,,ECODACII" ORĂŞTIE 46 55
58 GRĂDINIŢA "OTILIA CAZIMIR" BAIA MARE 140 53
59 GIMNAZIUL "CAROL1" CĂLĂRAŞI CĂLĂRAŞI 50 50
60 HAND-ROM-CENTRUL DE ZI "MARINA" CURTEA DE ARGEŞ 44 50
61 GRĂDINIŢA NR. 52 "PHOENIX" CRAIOVA 160 45
62 LICEUL TEORETIC "MIRON COSTIN" PAŞCANI 80 40
63 ŞCOALA CU CLASELE I-VIII NICOLAE TITULESCU CARACAL CARACAL 50 40
64 ŞCOALA CU CLASELE I-VIII NR 2 " ION IRIMESCU" FĂLTICENI 15 40
65 LICEUL ECONOMIC-ADMINISTRATIV ROSIORI DE VEDE ROSIORI DE VEDE 15 40
66 GRUP ŞCOLAR TEHNIC BAIA MARE 50 30
67 ŞCOALA CU CLASELE I-VIII ,,NICOLAE IORGA,, BACĂU 40 30
68 ŞCOALA CU CLASELEI-VIII "ION CREANGA" BACĂU 30 30
69 ŞCOALA CU CLASELE I-VIII "ION CREANGĂ" BUZĂU BUZĂU 30 30
70 ŞCOALA CU CLASELE I-VIII "H.M. BERTHELOT" PLOIEŞTI 110 25
71 COLEGIUL TEHNIC PETRU MUŞAT SUCEAVA 16 21
72 GRUPUL ŞCOLAR MIHAI EMINESCU SLOBOZIA 50 20
73 ŞCOALA NR. 129 "ELENA FARAGO" BUCUREŞTI 50 20
74 ECO COLEGIUL NAŢIONAL MIHAIL SADOVEANU PAŞCANI 44 20
75 ŞCOALA NR. 194 " M. SORESCU" BUCUREŞTI 30 20
76 GR SC SANITAR BAIA MARE 20 20
77 AGENŢIA REGIONALĂ PENTRU PROTECŢIA MEDIULUI TIMIŞOARA TIMIŞOARA 5 20
78 GR.SC. RADU CERNATESCU IASI 30 15
79 COLEGIUL NAŢIONAL "ALEXANDRU DIMITRIE GHICA" ALEXANDRIA 50 10
80 GRUP ŞCOLAR TEHNOLOGIC ''DIMITRIE FILIPESCU BUZĂU 20 10
81 SEMINARUL TEOLOGIC "TEOCTIST PATRIARHUL" GIURGIU 20 10
82 ŞCOALA GEN. NR.4, I. SLAVICI' Arad 40 8
83 SCOALA NR. 2 GALATI GALATI 18 8
84 GRĂDINIŢA NORD 1 RMNICU VLCEA 20 7
85 GRUP ŞCOLAR NAVAL "VICEMIRAL IOAN BALANESCU" GIURGIU 20 5
86 COLEGIUL TEHNIC ,, A. SALIGNY" BACĂU 12 5
87 GRĂDINIŢA CU PROGRAM PRELUNGIT NR.9 BUZĂU 10 5
88 SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 20 STRUCTURA A COLEGIULUI ELECTROTIMIS TIMIŞOARA 80 4
89 ŞC. CU CLS. I-VIII GHERGHEŞTI COM. PETREŞTI, JUD. DMBOVIŢA 10 3
Total: 23636 549828
 

CLASAMENT 2008-2009

 

CLASAMENT 2007-2008

 
 

CLASAMENT 2006-2007

 
 
butonul de navigare spre topul paginii
 
 

Program iniţiat de:

Fundatia Prais
 

În sprijinul Programului de Mediu al Naţiunilor Unite:
Campania Un Miliard de Copaci.

Parteneriat cu:

Ministerul Mediului Garda Nationala
MILIOANE DE OAMENI MILIOANE DE COPACI MILIOANE DE OAMENI MILIOANE DE COPACI MILIOANE DE OAMENI MILIOANE DE COPACI MILIOANE DE OAMENI MILIOANE DE COPACI

Membrii fondatori:

Lafarge Sigla Smithfield

Partener:

Amway Logo

Parteneri media:

Media Image Logo Logo Green Report
 
 
2008 PRAIS Corporate Communications All Rights Reserved. Privacy Policy | Regulament

web design by WANTED

 
Inchide
 

Detalii