Click aici pentru a vizualiza clasamentele plantărilor din Secţiunea A!

Click aici pentru a vizualiza clasamentele plantărilor din Secţiunea B!

 

Unde/ Când/ Cum Plantăm ?

  1. 2011: Octombrie - Noiembrie
    2012: Martie - Aprilie
    [detalii]

Ştiaţi că...?

  1. Un smochin sălbatic din Echo Caves, Africa de Sud are rădăcini ce ajung la 122 m,...
    Citeşte mai mult...
  2. Cel mai bătrân arbore recunoscut este denumit Eternal God - "Zeul Etern" - şi se...
    Citeşte mai mult...
  3. Spre sfârşitul secolului al XVIII-lea un castan european, cunoscut ca şi Copacul celor...
    Citeşte mai mult...
  4. Cel mai masiv copac din lume a fost, până în 1905, Lindsey Creek, fiind doborât în acel...
    Citeşte mai mult...
 
logare / login
Adresa de email:
Parola:

OK

Cont nou  |  Ai uitat parola?
right line element
green arrow

SECŢIUNEA A:

Instituţiile, companiile, organizaţiile care plantează prin voluntariat conţinând:

  1. Subsecţiunea copaci;
  2. Subsecţiunea plante.

Achiziţionează puieţi/ plante din fonduri proprii, asigură transportul voluntarilor şi uneltele necesare plantărilor. Imediat după ce ai finalizat activităţile de plantare de copaci/ plante prin munca de voluntariat, în zona avizată de primăria locală, intră pe site şi completează corect şi complet rezultatele campaniei tale.
Acestea vor fi listate automat pe site!

paragraf bottom shadow
 

CLASAMENT 2010-2011

 

CLASAMENT 2009-2010

Nr Companie Oraş Numărul de
voluntari
participanţi
Numărul de
plante
1 ASOCIAŢIA HEIDENROSLEIN BAIA MARE 5550 87370
2 PRIMĂRIA MUNICIPIULUI SFNTUL GHEORGHE SFNTUL GHEORGHE 303 30900
3 GRUPUL ŞCOLAR TUDOR VLADIMIRESCU COM. SIMIAN, JUD. MEHEDINŢI 190 11503
4 LICEUL TEORETIC SPIRU HARET TECUCI 540 11350
5 ŞCOALA CU CLASELE I-VIII ,,RADU CEL MARE" GĂEŞTI 1665 8989
6 CONSILIUL JUDEŢEAN VRANCEA FOCŞANI 400 7443
7 GRĂDINIŢA NR. 52 "PHOENIX" CRAIOVA 310 6500
8 G.S.A. "IORDACHE ZOSSIMA" COM. ARMĂŞEŞTI 700 3300
9 ŞCOALA NR. 3 PIPERA VOLUNTARI 868 2604
10 COLEGIUL NATIONAL ANASTASESCU ROSIORII DE VEDE 200 1500
11 ŞCOALA NR. 8 "ALEXANDRA NECHITA" VASLUI 350 1250
12 HAND-ROM-CENTRUL DE ZI "MARINA" CURTEA DE ARGEŞ 100 1000
13 ŞCOALA CU CLASELE I-VIII "H.M. BERTHELOT" PLOIEŞTI 1100 840
14 COLEGIUL TEHNIC PETRU MUŞAT SUCEAVA 32 830
15 SAM DUMITRU POPA MOGOŞEŞTI IAŞI 12 542
16 ŞCOALA CU CL.I-VIII NR.2 COMUNA SĂVINEŞETI 200 500
17 SCOALA NR.197 BUCURESTI 50 500
18 SCOALA CU CL.I-VIII NR.12 BOTOŞANI BOTOŞANI 150 475
19 GRĂDINIŢA CU PROGRAM PRELUNGIT NR.6 SATU MARE 200 453
20 ŞCOALA NICOLAE BĂLCESCU BAIA MARE 40 450
21 ŞCOALA NR.1 VOLUNTARI VOLUNTARI-ILFOV 260 436
22 GR.SC. RADU CERNATESCU IASI 450 360
23 GIMNAZIUL "CAROL1" CĂLĂRAŞI CĂLĂRAŞI 100 350
24 ŞCOALA CU CLASELE I-VIII " DIMITRIE PĂCURARIU" SUCEAVA 50 325
25 GRUP ŞCOLAR TEHNIC BAIA MARE 30 300
26 ŞCOALA NR.98 AVRAM IANCU BUCUREŞTI 290 283
27 GRĂDINIŢA NR.2 SĂVENI 110 250
28 COLEGIUL NAŢIONAL "IULIA HASDEU" LUGOJ 90 250
29 SCOALA CU CLASELE I-VIII SNTANDREI SNTANDREI 30 250
30 ŞCOALA NR.12 BOTOŞANI 100 200
31 GRĂDINIŢA CU PROGRAM PRELUNGIT NR.9 BUZĂU 95 200
32 SCOALA NR. 3 DOICEŞTI DOICEŞTI 80 200
33 ECO - SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 4 "REGINA ELISABETA" RĂDĂUŢI 74 200
34 COLEGIUL SILVIC "BUCOVINA" CMPULUNG MOLDOVENESC 50 200
35 SCOALA CU CLS.I-VIII NR.5 SLOBOZIA 40 200
36 COLEGIUL NAŢIONAL PEDAGOGIC,,ŞTEFAN CEL MARE" BACĂU 60 160
37 LICEUL TEORETIC "AXENTE SEVER" MEDIAŞ 62 145
38 ŞCOALA CU CLASELE I-VIII ,,NICOLAE IORGA,, BACĂU 40 140
39 GRUP SCOLAR GEORGE BARITIU LIVADA LIVADA 74 120
40 ŞCOALA CU CLASELE I-VIII MĂTEŞTI MĂTEŞTI, COM. SAPOCA, JUD. BUZĂU 59 116
41 AGENŢIA PENTRU PROTECŢIA MEDIULUI TELEORMAN ALEXANDRIA 150 100
42 ŞCOALA CU CLASELE I-VIII "ION CREANGĂ" BUZĂU BUZĂU 90 100
43 GRĂDINIŢA "OTILIA CAZIMIR" BAIA MARE 75 100
44 GRĂDINIŢA CU PROGRAM PRELUNGIT NR.1 IAŞI 70 100
45 GRUP SCOLAR TOMSA- VODA SOLCA SOLCA 10 100
46 ŞCOALA NR. 129 "ELENA FARAGO" BUCUREŞTI 80 80
47 ŞCOALA NR. 194 " M. SORESCU" BUCUREŞTI 100 70
48 ECO COLEGIUL NAŢIONAL MIHAIL SADOVEANU PAŞCANI 44 70
49 ŞCOALA CU CLASELEI-VIII "ION CREANGA" BACĂU 55 50
50 LICEUL TEORETIC "MIRON COSTIN" PAŞCANI 40 50
51 COLEGIUL TEHNIC GR.COBALCESCU MOINESTI 20 50
52 GRUPUL ŞCOLAR MIHAI EMINESCU SLOBOZIA 50 30
53 AGENŢIA REGIONALĂ PENTRU PROTECŢIA MEDIULUI TIMIŞOARA TIMIŞOARA 30 30
54 GRUP ŞCOLAR NAVAL "VICEMIRAL IOAN BALANESCU" GIURGIU 20 20
55 COLEGIUL NAŢIONAL "ALEXANDRU DIMITRIE GHICA" ALEXANDRIA 15 20
56 GRUP ŞCOLAR TEHNOLOGIC ''DIMITRIE FILIPESCU BUZĂU 10 20
57 GR SC SANITAR BAIA MARE 8 20
58 SCOALA NR. 2 GALATI GALATI 25 11
59 COLEGIUL TEHNIC ,, A. SALIGNY" BACĂU 20 10
Total: 16016 184015
 

CLASAMENT 2008-2009

 

CLASAMENT 2007-2008

 
 

CLASAMENT 2006-2007

 
 
butonul de navigare spre topul paginii
 
 

Program iniţiat de:

Fundatia Prais
 

În sprijinul Programului de Mediu al Naţiunilor Unite:
Campania Un Miliard de Copaci.

Parteneriat cu:

Ministerul Mediului Garda Nationala
MILIOANE DE OAMENI MILIOANE DE COPACI MILIOANE DE OAMENI MILIOANE DE COPACI MILIOANE DE OAMENI MILIOANE DE COPACI MILIOANE DE OAMENI MILIOANE DE COPACI

Membrii fondatori:

Lafarge Sigla Smithfield

Partener:

Amway Logo

Parteneri media:

Media Image Logo Logo Green Report
 
 
2008 PRAIS Corporate Communications All Rights Reserved. Privacy Policy | Regulament

web design by WANTED

 
Inchide
 

Detalii